top of page

VÍCE O TANCI S LUCIÍ:STYL TRIBAL FUSION
Je forma moderního břišního tance. Je syntézou mnoha tanečních forem. Často zahrnuje prvky breakdance, egyptského stylu, moderního tance, jazzu, burlesque a dalších. Čerpá z mnoha tradičních forem jako je Flamenco, Bhangra, Kathak a dalších folklórních tanečních stylů. Každá tanečnice či tanečník TF. se často věnuje dalším pohybovým formám a různým tanečním stylům. Mezi  Lucčiny oblíbené patří cikánské tance, prvky z indických, Yoga.

ARABSKÝ POP
Styl i hudba je uzpůsobEna uším evropského posluchače, které není zvyklé na složité arabské rytmy, kterými je tento tanec typický. Z toho důvodu probíhají úplné začátky od základů arabského popu. Kde se naučíté úplné základy břišního tance a potom ho postupně můžete začít prohlubovat v dalších stylech. Tribal a Tribal Fusion. Pozvolna a nanásilně...

TRIBAL AMERICAN STYLE
kombinuje prvky všech možných stylů a vznikl původně v Americe, jako „nový trend“, půjčuje si styly i kostýmy z mnoha různých historických období a regionů celého světa (obzvláště ze Středního Východu, Severní Ameriky, Afghánistánu a Indie). Tanečnice obvykle tančí ve skupině, kde je kladen důraz na vzájemnou pospolitost a komunikaci. Výsledkem je unikátní souhra, jako kdyby byly všechny zúčastněné na stejné vlně tělem i duší. Hudba bývá obvykle dynamická, s výrazným podílem důrazných bubnových rytmů, které neustále kopírují boky tanečnic.

CIKÁNSKÉ RYTMY
Rómské: cikánské tance najdeme v různých podobách od Indie přes Asii až po Evropu.
Sapera: tradiční rituální tanec zaklínačů hadů v Indii/ tanec je zároven improvizační formou.
Karsilama: turecký tanec je plný gest, smyslných pohybů pánví a otoček.
Ghawazee: tanec rómských kmenů žijících v oblasti Horního Egypta.

Czoczek: balkánský druh „břišního“ tance 
Czardasz: maďarský tanec 
Ruský cikánský tanec: vyznačuje se dupy, otočkami...
Zambra: španělský tanec
V každé podobě jde o tanec s velkým srdcem. Hrají zde důležitou roli emoce, radost, smutek.  Většinou se jedná o tanec dynamický. Pro uspěchaného moderního člověka je to vynikající způsob odpočinku a uvolnění od každodenního stresu a napětí.  Tento nelehký, avšak velice temperamentní styl v sobě skýtá mnoho rozmanitostí a doslova strhující hudba ve Vás dokáže vzbudit netušené možnosti. Nezbytným doplňkem jsou široké kolové sukně.
Sapera  (Had): název tance  napodobuje pohyby Kobry.
Zaklínači hadů - tribe Kalbelyia se živí hudbou na ulici, při které se svíjí zařknutá  kobra. Hadů postupně ubývá a tak roli tančících kober převzaly ženy z komunity. Nejslavnější tanečnicí tohoto tance je Gulabi Sapera.  Tanec je založen na jednoduchých rytmických dupech s rolničkami na kotnících, na rafinovaných, akcentovaných gestech ramen a zápěstí, mimice a pružné páteři a je improvizační...

Balkánský Čoček, Turecká Karsilama: smyslné pohyby pánve, jemné krokové variace a ladné paže připomínají břišní tanec. Zde je však kladen důraz na zemitost a kontinuální rytmus.
Maďarsko/Rumunsko:  Rytmické kroky, tlesky, poskoky, smyslné paže i boky. Tanec je velmi temperamentní...

ARABSKÉ FLAMENCO 
Ohnivé, temperamentní... Andalusie, kastaněty, vějíře, tamburíny...
Flamenco je stále živé, lidové umění pocházející z jihošpanělské Andalusie. Spojují se v něm prvky mnoha kultur: cikánské, arabské a židovské.
Tanec flamenco se vyznačuje především dramatickou formou a sofistikovanými rytmy. Jeho typickými prvky jsou rytmus vytvářející podupy (zapateado) a plynulé a ladné pohyby paží a prstů (braceo). Častým doplňkem jsou kastaněty (castaňuelas), vějíře (abanicos) a hedvábné šátky s třásněmi (mantones). Rozvíjí širokou škálu výrazových prostředků, pohybové koordinace a individuální taneční estetiky. 

bottom of page