VÍCE O TANCI S LUCIÍ:STYL TRIBAL FUSION
Je forma moderního břišního tance. Je syntézou mnoha tanečních forem. Často zahrnuje prvky breakdance, egyptského stylu, moderního tance, jazzu, burlesque a dalších. Čerpá z mnoha tradičních forem jako je Flamenco, Bhangra, Kathak a dalších folklórních tanečních stylů. Každá tanečnice či tanečník TF. se často věnuje dalším pohybovým formám a různým tanečním stylům. Mezi  Lucčiny oblíbené patří cikánské tance, prvky z indických, Yoga.

ARABSKÝ POP
Styl i hudba je uzpůsobEna uším evropského posluchače, které není zvyklé na složité arabské rytmy, kterými je tento tanec typický. Z toho důvodu probíhají úplné začátky od základů arabského popu. Kde se naučíté úplné základy břišního tance a potom ho postupně můžete začít prohlubovat v dalších stylech. Tribal a Tribal Fusion. Pozvolna a nanásilně...

TRIBAL AMERICAN STYLE
kombinuje prvky všech možných stylů a vznikl původně v Americe, jako „nový trend“, půjčuje si styly i kostýmy z mnoha různých historických období a regionů celého světa (obzvláště ze Středního Východu, Severní Ameriky, Afghánistánu a Indie). Tanečnice obvykle tančí ve skupině, kde je kladen důraz na vzájemnou pospolitost a komunikaci. Výsledkem je unikátní souhra, jako kdyby byly všechny zúčastněné na stejné vlně tělem i duší. Hudba bývá obvykle dynamická, s výrazným podílem důrazných bubnových rytmů, které neustále kopírují boky tanečnic.

CIKÁNSKÉ RYTMY
Rómské: cikánské tance najdeme v různých podobách od Indie přes Asii až po Evropu.
Sapera: tradiční rituální tanec zaklínačů hadů v Indii/ tanec je zároven improvizační formou.
Karsilama: turecký tanec je plný gest, smyslných pohybů pánví a otoček.
Ghawazee: tanec rómských kmenů žijících v oblasti Horního Egypta.

Czoczek: balkánský druh „břišního“ tance 
Czardasz: maďarský tanec 
Ruský cikánský tanec: vyznačuje se dupy, otočkami...
Zambra: španělský tanec
V každé podobě jde o tanec s velkým srdcem. Hrají zde důležitou roli emoce, radost, smutek.  Většinou se jedná o tanec dynamický. Pro uspěchaného moderního člověka je to vynikající způsob odpočinku a uvolnění od každodenního stresu a napětí.  Tento nelehký, avšak velice temperamentní styl v sobě skýtá mnoho rozmanitostí a doslova strhující hudba ve Vás dokáže vzbudit netušené možnosti. Nezbytným doplňkem jsou široké kolové sukně.
Sapera  (Had): název tance  napodobuje pohyby Kobry.
Zaklínači hadů - tribe Kalbelyia se živí hudbou na ulici, při které se svíjí zařknutá  kobra. Hadů postupně ubývá a tak roli tančících kober převzaly ženy z komunity. Nejslavnější tanečnicí tohoto tance je Gulabi Sapera.  Tanec je založen na jednoduchých rytmických dupech s rolničkami na kotnících, na rafinovaných, akcentovaných gestech ramen a zápěstí, mimice a pružné páteři a je improvizační...

Balkánský Čoček, Turecká Karsilama: smyslné pohyby pánve, jemné krokové variace a ladné paže připomínají břišní tanec. Zde je však kladen důraz na zemitost a kontinuální rytmus.
Maďarsko/Rumunsko:  Rytmické kroky, tlesky, poskoky, smyslné paže i boky. Tanec je velmi temperamentní...

ARABSKÉ FLAMENCO 
Ohnivé, temperamentní... Andalusie, kastaněty, vějíře, tamburíny...
Flamenco je stále živé, lidové umění pocházející z jihošpanělské Andalusie. Spojují se v něm prvky mnoha kultur: cikánské, arabské a židovské.
Tanec flamenco se vyznačuje především dramatickou formou a sofistikovanými rytmy. Jeho typickými prvky jsou rytmus vytvářející podupy (zapateado) a plynulé a ladné pohyby paží a prstů (braceo). Častým doplňkem jsou kastaněty (castaňuelas), vějíře (abanicos) a hedvábné šátky s třásněmi (mantones). Rozvíjí širokou škálu výrazových prostředků, pohybové koordinace a individuální taneční estetiky. 

SOCIALS 

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

PF 2021.jpg
DÁRKOVÝ POUKAZ NA WRKSHOPY.jpg
DÁRKOVÝ POUKAZ KPMH.jpg

Odesláním vašich kontaktních údajů, zprávy nebo poptávky souhlasíte se zpracováním osobních údajů.  

  

je registrovanou ochrannou známkou na území ČR

pod reg.č. 375138                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Logo_bigers kopiebezm++.png